Uygun Yatırım Alanları Hizmeti

Uygun Yatırım Alanları Hizmeti

Diyarbakır sahip olduğu uygun yatırım alanları bakımından hiçbir yatırımcının kaçırmak istemeyeceği fırsatlar barındırmaktadır. 

Hangi iş kolunda olursa olsun gelişmiş ve güçlü altyapıları ile yatırım alanları Diyarbakır’da uygun yatırımcısını beklemektedir. İster plazaları ile ister organize sanayi bölgeleri ile. İster otelleri isterse de maden arama sahaları ile. İster küçük sanayi işlikleri ile isterse de teknokenti ile. İster tekstil kenti isterse de lojistik merkezi ile hemen hemen her iş kolunda yatırımcılara altyapısı hazır fırsatlar sunmaktadır.

Diyarbakır’ın ilk organize sanayi bölgesi olan Diyarbakır OSB 4. Etap genişleme alanı ile artık büyük yatırımları hedeflemektedir.

Altyapı ihalesi yapılan ve yatırımcılarının özenle seçildiği Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi seçkin ve geleceğin tekstil merkezinde yerini almak isteyen yatırımcıların taleplerini karşılamayı taahhüt etmektedir.

Diyarbakır Lojistik Merkezi altyapı projelerinin tamamlanması ile birlikte büyüyen bölge ve ortadoğu pazarının dağıtım üssü olacaktır. Bu pazarlarda payını büyütmek veya giriş yapmak isteyen yatırımcıların taleplerini karşılamaya hazırlanmaktadır.

Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerinde çalışmaları başlatılan 2. Karma Organize Sanayi Bölgesi ise gelişmekte olan yatırım alanlarına katkıda bulunurken beri yandan büyük hacimli yatırımlar için belirlenen yeni çekim merkezi olarak yatırımcıların hizmetinde olacaktır.